за нас

фабрика турнеја

Green (Тијанџин) технологија за развој на копродукции, Ltd зафаќа површина од 98000 метри квадратни. Фабриката изградени четири 7200 квадратни метри стандард работилница, една зграда, како и на екранот област за windbreak ѕид и челични кампување pod. Ѕид и челични windbreak кампување pod не се само на екранот, тие се исто така и за тестирање цел да ги испита нивните перформанси во различни природни услови. Целата фабрика се чисти и уредни. Гас со отпад, отпадни води и отпад остатоци произведени во процесот на производство се рециклира и да се третираат. Ние се стремиме за доведување синото небо на земјата и создавање на убави животот на луѓе преку WalMax серија производи. 
фабрика турнеја

ПРОИЗВОД

WalMax steel camping pod is inside the camping area, Combined with windbreak wall, water treatment system, green energy supplying system, and solid waste collector to form a Micro Residential Area. Prefabricated in factory, all components of the camping pod can be installed manually without crane or other building machinery. The steel camping pod can afford strong wind load, snow load and earthquake. The fire safety level is Grade A. With perfect thermal insulation, the camping pod is comfortable to live. Arched Cabins can be used for workshops, offices, animal shelters, vacation homes, RV shelters, retirement homes, hunting lodges, student housing, tiny houses, tiny houses on wheels, granny pods/man caves/she sheds, and many other uses!
ПРОИЗВОД

КОМПАНИЈАТА

Green (Тијанџин) технологија за развој на копродукции, Ltd лоцира во Тијанџин, Кина со регистриран капитал од 10 милиони долари, а вкупната инвестиција од 25 милиони американски долари. Нашата компанија специјализирана за проектирање и градежни услуги на WALMAX ветер песок / снег / систем за заштита на животната средина / прашина контрола и WALMAX челик кампување pod. Зелена технологија строго ги следи современите механизам за претпријатие за управување и има положено одобрението и ревизија на ISO9001: 2008, ISO14001: 2004, ISO: 18001: 2007 систем.  
КОМПАНИЈАТА

ПРОЕКТ

camping pod На WalMax заоблен кампување куќа го прави различен употреба во сите спектар можете да замислите: glamping cabin,camping pod,home, office, studio, holiday homes, nursing homes and hunting hut. Regardless of what your потреби се, WalMax заоблен кампување куќа ќе се сретнат. Camping pod integration project Во комбинација со WalMax windbreak ѕид, соларна и ветерна енергија снабдување систем и систем за третман на отпад, WalMax челик кампување pod може да се користи како половина постојани објекти како што се хотели, истражување станица поле, набљудување станица, инспекција станица, и воен камп.
ПРОЕКТ

Испраќам барање За Ценовникот

For inquiries about our camping pods or pricelist, please leave your email to us and we will be in touch within 24 hours. E-mail: waiming@wmitc.com Tel: 0086 22 2410 9310, 0086 22 2410 9362
Најдобрите производи, најдобар квалитет на услугата, цената на lowset. WalMax ќе донесе повеќе глетка за вас. Ние ќе бидеме среќни да ви услуга. Вие сте добредојдени да не контактирате.
WALMAX
Не е важно како далечински управувач, хотел е околу вас.
WALMAX
Green (Тијанџин) технологија за развој на копродукции, Ltd е стремеж за создавање на убави животот на луѓе преку WalMax бренд челик кампување pod.
WALMAX
WhatsApp Онлајн Chat!